USAID Competitive Economy Program in Ukraine (CEP) supports startups, small and medium enterprises (SMEs), competitive industries on Ukrainian and international markets, fosters a better business enabling environment, and enabling Ukrainian companies to benefit from international trade. USAID CEP supports the development of select sectors that have the potential to grow rapidly, increase revenue, and generate investment and jobs in an environmentally sustainable way. CEP is focused on several key sectors — information technology (IT), furniture, tourism, film and creative industries, and food processing. A key CEP approach to fostering businesses in competitive sectors is to create opportunities to enhance business and export knowledge and skills and assure access to finance.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі. Ключовим інструментом реалізації Програми USAID КЕУ є грантова програма національного масштабу з бюджетом 12,5 млн. дол. США на 2018-2023 роки. Гранти надаються організаціям з розвитку підприємництва, галузевим та бізнес-асоціаціям, та МСП.

Дата оголошення: 21 вересня 2022 року

Дата модифікації №2: 25 листопада 2022 року

Кінцевий термін подання заявок: 15 грудня 2022 року

Відповідно до Модифікації №2, Програма USAID КЕУ подовжила кінцевий термін подання заявок до 15 грудня 2022. Текст модифікації доступний за посиланням: drive.google.com


Шановні Заявники,


Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізовується компанією «Кімонікс Інтернешнл», приймає грантові заявки від організацій з розвитку підприємництва (ОРП) для реалізації діяльності, спрямованої на підтримку безперервності бізнесу та відновлення МСП та стартапів.


Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) публікує цей запит на подання грантових заявок (ЗПЗ) для того, щоб підтримати організації з розвитку підприємництва, які мають намір допомогти українським МСП та стартапам у реалізації ініціатив з відновлення бізнесу, релокації, або підтримки роботи бізнесу на наявних локаціях, а також у подальшому розвитку бізнесу; підтримати ОРП у створенні умов для сталого розвитку ОРП, МСП та стартапів, створенні умов для операційної трансформації бізнесів, на які вплинула війна, а також підтримати ОРП у розбудові їхньої організаційної спроможності та покращенні бізнес-клімату на місцевому та національному рівнях.


Основною метою цієї діяльності є підтримка бізнес-асоціацій, галузевих кластерів, неурядових організацій, бізнес-спільнот та інших ОРП у сприянні та забезпеченні відновлення і безперервності бізнесу МСП і стартапів, що належать до сфер обслуговування та виробництва, а також до інших галузей, які охоплюють, серед іншого, ІТ, виготовлення меблів, переробку харчових продуктів, легке машинобудування.


Програма USAID КЕУ передбачає надання близько 1,000,000 доларів США шляхом присудження до 25 передбачених грантів, сума яких становитиме від 20,000 доларів США до 75,000 доларів США, залежно від обсягу діяльності та остаточних домовленостей із Програмою USAID КЕУ. Очікується, що кожен грант в рамках цього запиту триватиме до восьми місяців, але жоден термін гранту не може тривати довше, ніж серпень 2023 року; будь-яка грантова заявка із датою завершення діяльності після цього терміну не розглядатиметься. Орієнтовна дата початку перших грантів, наданих за цим запитом, очікується у жовтні 2022 року. 


Програма КЕУ надаватиме пріоритет проєктам, у яких ресурси USAID поєднуються із внесками грантоотримувачів, де внесок складає щонайменше 30% від загального бюджету. Внесок грантоотримувача – це витрати на діяльність, що фінансуються за рахунок грошових внесків або внесків у натуральній формі окремо від фінансування КЕУ та надаються або грантоотримувачем, або іншими донорами, наприклад, міжнародними громадськими організаціями, іноземними урядами, місцевими та міжнародними установами, приватними організаціями чи окремими особами.
Процес подання заявок відбуватиметься в один етап. Програма КЕУ розподілить отримання та розгляд заявок на три частини, що дозволить заявникам обрати період для подання заявок.

  • 1 зустріч комітету з грантового відбору відбудеться у жовтні 2022 року (комітет розглядатиме заявки, отримані до 30 вересня).
  • 2 зустріч комітету з грантового відбору відбудеться у листопаді 2022 року (комітет розглядатиме заявки, отримані до 30 жовтня).
  • 3 зустріч комітету з грантового відбору відбудеться у грудні 2022 року (комітет розглядатиме заявки, отримані до 15 грудня).

Цей ЗПЗ, включно з інструкціями щодо заповнення заявки та шаблонами, доступний у форматі Word за посиланням: drive.google.com. Надсилайте, будь ласка, всі питання щодо цього запиту на електронну адресу Grants@CEPUkraine.org із зазначенням «RFA-2022-032» в темі електронного листа. Програма USAID КЕУ допомагатиме заявникам у роз’ясненні процедури подання заявок, надаючи відповіді на запитання через електронну пошту впродовж п'яти робочих днів.


Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до правил USAID та нормативних документів уряду США, які регулюють надання грантів за контрактами, а також згідно з внутрішніми політиками управління грантами Програми КЕУ.


Співробітники Програми USAID КЕУ та Кімонікс не можуть вимагати, а заявникам забороняється пропонувати будь-які гроші, виплати, комісійні, кредити, подарунки, винагороди, матеріальні цінності або компенсацію з метою отримання переваг або за неналежне прихильне ставлення, пов’язане з цим запитом. Про будь-який неправомірний запит від співробітника проєкту слід повідомити Керівнику Проєкту або на електронну пошту BusinessConduct@chemonics.c

Шановні заявники,

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яку впроваджує Кімонікс Інтернешнл, приймає грантові заявки на реалізацію діяльності з підтримки безперервності та відновлення бізнесу, включно із переміщенням або відновленням бізнесу в умовах війни, розширенням та/або розростанням на зовнішні ринки, а також підтримкою рівня наявних бізнес-можливостей та/або їхнім покращенням тощо. Діяльність може бути зосереджена на таких потребах: покращення бізнес-процесів і моделей; розбудова організаційного потенціалу; розвиток виробництва; продажі, а також цифрові та торгові можливості. Ці потреби можуть включати: інформаційно-технологічні (ІТ) рішення; розробку продукту та інновації; інструменти та стратегії; створення або відновлення ланцюгів поставок; посилення підготовки персоналу та забезпечення персоналом; покращення онлайн-маркетингу та просування на внутрішньому та зовнішньому ринках; підвищення конкурентоспроможності бізнесу; покращення доступу до фінансування для МСП, а також подібну діяльність, що пов’язана з підтримкою безперервності та відновлення бізнесу.

Програма USAID КЕУ надаватиме гранти українським фізичним особам-підприємцям та приватним підприємствам, що відповідають критеріям для отримання гранту. Наразі USAID КЕУ зосереджується на секторах інформаційних технологій, інжинірингу, виробництва та послуг (наприклад, виробництво меблів, текстилю, зооіндустрія, виробництво іграшок, косметики, товарів для дому, харчова промисловість та електронне обладнання), а також креативних індустрій (наприклад, фільми, аудіовізуальні матеріали, мода та виробництво крафтової продукції). При цьому програма відкрита до заявок на підтримку інших секторів, які відповідають критеріям цього запиту.

Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до правил USAID та нормативних документів уряду США, які регулюють надання грантів за контрактами, а також згідно із внутрішніми політиками та процедурами управління грантами Програми КЕУ.

Будь ласка, надсилайте усі запитання щодо цього запиту на Grants@cepukraine.org та зазначте «APS-2022-004» у темі електронного листа. Програма USAID КЕУ відповість на електронну пошту на всі запитання щодо процесу подання заявок протягом п’яти робочих днів.

1 етап: через платформу для подання заявок Submittable заявники повинні подати концепцію та бюджет, використовуючи шаблон для коцепції в Додатку А, що включає інформацію про бюджет, а також копію Свідоцтва про реєстрацію. Комітет з грантового відбору розгляне подані концепції. Якщо заявник відповідає критеріям оцінювання, наведеним у Розділі V.A., або перевищує їх, його офіційно повідомлять про проходження 1 етапу і запросять подати повну заявку. Заявників поінформують про рішення комітету з грантового відбору через платформу для подання заявок Submittable. Концепції переглядатимуться по мірі надходження. Лише найбільш перспективні концепції будуть відібрані до 2 етапу.

Заявники повинні надати такі документи:

1)  Додаток A – концепція грантової діяльності

2)  Свідоцтво про державну реєстрацію або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань

На 1 етапі заявки не розглядатимуться на основі детальних критеріїв, а оцінюватимуться та відбиратимуться на основі того, чи можливо їх реалізувати, чи відповідають вони нагальним потребам приватного сектору та на основі їхньої відповідності пріоритетним сферами технічної допомоги Програми USAID КЕУ.

2 етап: заявники, відібрані в результаті 1 етапу, повинні подати повну заявку через платформу для подання заявок Submittable, відповідно до вказівок Програми USAID КЕУ. Заявники повинні підтвердити, що вони відповідають критеріям для отримання гранту, описаним у Розділі III. Перш ніж Програма USAID КЕУ ухвалить остаточне рішення щодо надання гранту, повні заявки оцінюватиме незалежний комітет з грантового відбору на основі детальних критеріїв. Заявників поінформують про рішення комітету з грантового відбору через платформу для подання заявок Submittable.

Необхідні форми, документація та інструкції для подання заявок на 2 етапі будуть надіслані безпосередньо тим заявникам, які успішно пройшли 1 етап. Уся інформація буде надіслана через платформу для подання заявок Submittable, і тому вона не включена до цього РПЗ.

Співробітники Програми USAID КЕУ та Кімонікс не можуть вимагати, а заявникам забороняється пропонувати будь-які гроші, виплати, комісійні, кредити, подарунки, винагороди, матеріальні цінності або компенсацію з метою отримання або надання неналежного сприятливого ставлення, пов’язаного із цим запитом. Про будь-який неправомірний запит від співробітника проєкту слід повідомити Керівнику Програми або на електронну пошту BusinessConduct@chemonics.com.

НЕДОЗВОЛЕНІ ВИТРАТИ

Грантові кошти Програми USAID КЕУ не можуть використовуватись для такого:

● будівництво або будь-яка інфраструктурна діяльність (прибдання нерухомості);

● церемонії, вечірки, святкування або «представницькі» витрати;

● придбання товарів, на які поширюються обмеження, зокрема: сільськогосподарськихтоварів, на які поширюються обмеження; автотранспортних засобів, у тому числі мотоциклів; фармацевтичних препаратів; медичного обладнання; засобів контрацепції; вживаного обладнання; обладнання та послуг для проведення абортів; предметів розкоші; та інші;

● алкогольні напої;

● придбання товарів або послуг, обмежених або заборонених згідно з чинними правилами USAID щодо походження/національності (наприклад, товари та послуги із Куби, Ірану, Північної Кореї та Сирії);

● будь-яка закупівля або діяльність, що вже була здійснена;

● закупівлі або діяльність, що не є необхідними задля досягнення цілей гранту, згідно із визначенням Програми USAID КЕУ;

● попередні зобов’язання та/або борги, штрафи та пені, накладені на грантоотримувача, а також

● створення фондів для пожертв.

IV.C.  ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАЯВКУ ТА ЇЇ ПОДАННЯ

Усі заявки – на 1 та 2 етапі – повинні надсилатись черезплатформу для подання заявок Submittable. Будь ласка, заповніть онлайн-форму для подання заявки та дотримуйтесь інструкцій щодо заповнення та завантаження необхідних документів. Концепція (1 етап) повинна подаватись лише українською мовою відповідно до формату та вимог, зазначених у Додатку А. Для тих заявників, які переходять до 2 етапу, необхідні форми, документація та інструкції будуть розміщені на платформі для подання заявок Submittable.

Заявки, надіслані електронною поштою, або друковані копії заявок не прийматимуться. Програма КЕУ продовжуватиме приймати заявки до 24 липня 2023 року, або до тих пір, доки не вичерпаються кошти. Заявки, що надійшли із запізненням або не відповідають вимогам, не розглядатимуться.

Будь ласка, надсилайте всі запитання, пов’язані із цим запитом, на Grants@cepukraine.org. Програма USAID КЕУ надасть відповідь на електронну пошту на всі запитання щодо процесу подання заявокпротягом п’яти робочих днів.

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЗАЯВОК

Усі заявки – на 1 та 2 етапах – розглядатимуться внутрішнім комітетом з грантового відбору, до якого входить технічний персонал Програми USAID КЕУ. На 1 етапі концепції не розглядатимуться на основі детальних критеріїв, а оцінюватимуться та відбиратимуться на основі загального визначення комітетом з грантового відбору щодо того, чи можливо їх реалізувати, чи відповідають вони нагальним потребам приватного сектору та на основі їхньої відповідності пріоритетним сферам технічної допомоги Програми USAID КЕУ.

На 2 етапі рекомендації комітету з грантового відбору щодо надання грантів можуть бути перевірені більшою групою з оцінювання. Заявки будуть оцінюватися на основі критеріїв оцінки, наведених у таблиці нижче:

Категорія критеріїв оцінки

Оцінка (Бали)

A. Життєздатність та сталість технічного підходу 25

B. Масштаб і вплив діяльності (наприклад, імпортозаміщення, внесок в економіку, продемонстрований експортний потенціал) 25

C.   Обґрунтованість витрат та ефективність у питаннях виконання завдань гранту 15

D. Збережені та/або створені робочі місця, у тому числі для жінок, молоді, переміщених осіб та вразливих груп 15

E. Управлінська спроможність грантоотримувача  та попередні результати 10

F. Сталість бізнесу грантоотримувача  (наприклад, сталі бізнес-процеси, фінансова сталість, продукти або послуги,   що користуються попитом на ринку, інновації, потенційні ринки тощо) 10

Загальна оцінка - 100 балів

НАДАННЯ ГРАНТУ ТА ІНФОРМАЦІЯ ПРО АДМІНІСТРУВАННЯ

Гранти можуть узгоджуватись або бути деномінованими в гривнях чи доларах США. Усі гранти будуть фінансуватися та виплачуватись у гривнях.

Усі витрати, що фінансуються за рахунок гранту, мають бути допустимими, здатними до розподілення та обґрунтованими. Заявки на гранти мають супроводжуватися реалістичним бюджетом (на 1 етапі) та більш деталізованим бюджетом (на 2 етапі).

Публікація цього РПЗ та переговори під час роботи над заявкою не означають рішення про надання гранту та не містять зобов’язання з боку Програми USAID КЕУ, а також не зобов’язують Програму USAID КЕУ сплачувати витрати, понесені під час підготовки та подання заявки. Окрім цього, Програма КЕУ залишає за собою право приймати або відхиляти будь-яку або всі отримані заявки та залишає за собою право запитувати про додаткові роз’яснення у заявників

Шановні заявники,
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яку впроваджує Кімонікс Інтернешнл, приймає грантові заявки на реалізацію діяльності з підтримки безперервності та відновлення бізнесу, включно із переміщенням або відновленням бізнесу в умовах війни, розширенням та/або розростанням на зовнішні ринки, а також підтримкою рівня наявних бізнес-можливостей та/або їхнім покращенням тощо. Діяльність може бути зосереджена на таких потребах: покращення бізнес-процесів і моделей; розбудова організаційного потенціалу; розвиток виробництва; продажі, а також цифрові та торгові можливості. Ці потреби можуть включати: інформаційно-технологічні (ІТ) рішення; розробку продукту та інновації; інструменти та стратегії; створення або відновлення ланцюгів поставок; посилення підготовки персоналу та забезпечення персоналом; покращення онлайн-маркетингу та просування на внутрішньому та зовнішньому ринках; підвищення конкурентоспроможності бізнесу; покращення доступу до фінансування для МСП, а також подібну діяльність, що пов’язана з підтримкою безперервності та відновлення бізнесу.
Програма USAID КЕУ надаватиме гранти українським фізичним особам-підприємцям та приватним підприємствам, що відповідають критеріям для отримання гранту. Наразі USAID КЕУ зосереджується на секторах інформаційних технологій, інжинірингу, виробництва та послуг (наприклад, виробництво меблів, текстилю, зооіндустрія, виробництво іграшок, косметики, товарів для дому, харчова промисловість та електронне обладнання), а також креативних індустрій (наприклад, фільми, аудіовізуальні матеріали, мода та виробництво крафтової продукції). При цьому програма відкрита до заявок на підтримку інших секторів, які відповідають критеріям цього запиту.
Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до правил USAID та нормативних документів уряду США, які регулюють надання грантів за контрактами, а також згідно із внутрішніми політиками та процедурами управління грантами Програми КЕУ.
Будь ласка, надсилайте усі запитання щодо цього запиту на Grants@cepukraine.org та зазначте «APS-2022-004» у темі електронного листа. Програма USAID КЕУ відповість на електронну пошту на всі запитання щодо процесу подання заявок протягом п’яти робочих днів.
1 етап: через платформу для подання заявок Submittable заявники повинні подати концепцію та бюджет, використовуючи шаблон для коцепції в Додатку А, що включає інформацію про бюджет, а також копію Свідоцтва про реєстрацію. Комітет з грантового відбору розгляне подані концепції. Якщо заявник відповідає критеріям оцінювання, наведеним у Розділі V.A., або перевищує їх, його офіційно повідомлять про проходження 1 етапу і запросять подати повну заявку. Заявників поінформують про рішення комітету з грантового відбору через платформу для подання заявок Submittable. Концепції переглядатимуться по мірі надходження. Лише найбільш перспективні концепції будуть відібрані до 2 етапу.
Заявники повинні надати такі документи:
1)  Додаток A – концепція грантової діяльності
2)  Свідоцтво про державну реєстрацію або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань
2 етап: заявники, відібрані в результаті 1 етапу, повинні подати повну заявку через платформу для подання заявок Submittable, відповідно до вказівок Програми USAID КЕУ. Заявники повинні підтвердити, що вони відповідають критеріям для отримання гранту, описаним у Розділі III. Перш ніж Програма USAID КЕУ ухвалить остаточне рішення щодо надання гранту, повні заявки оцінюватиме незалежний комітет з грантового відбору на основі детальних критеріїв. Заявників поінформують про рішення комітету з грантового відбору через платформу для подання заявок Submittable.

Співробітники Програми USAID КЕУ та Кімонікс не можуть вимагати, а заявникам забороняється пропонувати будь-які гроші, виплати, комісійні, кредити, подарунки, винагороди, матеріальні цінності або компенсацію з метою отримання або надання неналежного сприятливого ставлення, пов’язаного із цим запитом. Про будь-який неправомірний запит від співробітника проєкту слід повідомити Керівнику Програми або на електронну пошту BusinessConduct@chemonics.com.
НЕДОЗВОЛЕНІ ВИТРАТИ
Грантові кошти Програми USAID КЕУ не можуть використовуватись для такого:
● будівництво або будь-яка інфраструктурна діяльність (прибдання нерухомості);
● церемонії, вечірки, святкування або «представницькі» витрати;
● придбання товарів, на які поширюються обмеження, зокрема: сільськогосподарськихтоварів, на які поширюються обмеження; автотранспортних засобів, у тому числі мотоциклів; фармацевтичних препаратів; медичного обладнання; засобів контрацепції; вживаного обладнання; обладнання та послуг для проведення абортів; предметів розкоші; та інші;
● алкогольні напої;
● придбання товарів або послуг, обмежених або заборонених згідно з чинними правилами USAID щодо походження/національності (наприклад, товари та послуги із Куби, Ірану, Північної Кореї та Сирії);
● будь-яка закупівля або діяльність, що вже була здійснена;
● закупівлі або діяльність, що не є необхідними задля досягнення цілей гранту, згідно із визначенням Програми USAID КЕУ;
● попередні зобов’язання та/або борги, штрафи та пені, накладені на грантоотримувача, а також
● створення фондів для пожертв.
IV.C.  ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАЯВКУ ТА ЇЇ ПОДАННЯ
Усі заявки – повинні надсилатись через платформу Submittable. Будь ласка, заповніть онлайн-форму для подання заявки та дотримуйтесь інструкцій щодо заповнення та завантаження необхідних документів. Заявки, надіслані електронною поштою, або друковані копії заявок не прийматимуться. Програма КЕУ продовжуватиме приймати заявки до 24 липня 2023 року, або до тих пір, доки не вичерпаються кошти. Заявки, що надійшли із запізненням або не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Будь ласка, надсилайте всі запитання, пов’язані із цим запитом, на Grants@cepukraine.org. Програма USAID КЕУ надасть відповідь на електронну пошту на всі запитання щодо процесу подання заявокпротягом п’яти робочих днів.
КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЗАЯВОК
Усі заявки розглядатимуться внутрішнім комітетом з грантового відбору, до якого входить технічний персонал Програми USAID КЕУ. На 2 етапі заявки будуть оцінюватися на основі критеріїв оцінки, наведених у таблиці нижче:
Категорія критеріїв оцінки
Оцінка (Бали)
A. Життєздатність та сталість технічного підходу 25
B. Масштаб і вплив діяльності (наприклад, імпортозаміщення, внесок в економіку, продемонстрований експортний потенціал) 25
C.   Обґрунтованість витрат та ефективність у питаннях виконання завдань гранту 15
D. Збережені та/або створені робочі місця, у тому числі для жінок, молоді, переміщених осіб та вразливих груп 15
E. Управлінська спроможність грантоотримувача  та попередні результати 10
F. Сталість бізнесу грантоотримувача  (наприклад, сталі бізнес-процеси, фінансова сталість, продукти або послуги,   що користуються попитом на ринку, інновації, потенційні ринки тощо) 10
Загальна оцінка - 100 балів
НАДАННЯ ГРАНТУ ТА ІНФОРМАЦІЯ ПРО АДМІНІСТРУВАННЯ
Гранти можуть узгоджуватись або бути деномінованими в гривнях чи доларах США. Усі гранти будуть фінансуватися та виплачуватись у гривнях.
Усі витрати, що фінансуються за рахунок гранту, мають бути допустимими, здатними до розподілення та обґрунтованими.
Публікація цього РПЗ та переговори під час роботи над заявкою не означають рішення про надання гранту та не містять зобов’язання з боку Програми USAID КЕУ, а також не зобов’язують Програму USAID КЕУ сплачувати витрати, понесені під час підготовки та подання заявки. Окрім цього, Програма КЕУ залишає за собою право приймати або відхиляти будь-яку або всі отримані заявки та залишає за собою право запитувати про додаткові роз’яснення у заявників

Issuance Date: August 5, 202

Modification # 2 Date: November 25, 2022

Applications Due: December 15, 2022

Per Modification # 2 USAID CEP extends applications due date through December 15, 2022. Modification to this RFA is available here.


Dear Applicants,

The USAID Competitive Economy Program (CEP), implemented by Chemonics International, is seeking grant applications for the implementation of activities to support the participation of Ukrainian businesses in international trade events, including overseas trade missions and visits to, and participation in, exhibitions, trade shows, conferences, conventions, business to business (B2B) meetings, and other business matchmaking events, as well as international trade events in Ukraine (e.g. incoming buyers missions, business conferences, innovation competitions, etc.). Participation of Ukrainian businesses in these activities will enable and facilitate the recovery and re-activation of export sales, investment attraction, increase access to foreign markets, investors and funding, and help identify new business opportunities to utilize. These efforts will help Ukrainian businesses to overcome disruptions caused by the war, ensure businesses continuity and resilience, as well as help SMEs to sustain business activities, grow globally and ultimately support Ukraine’s economy.

Non-governmental organizations and individual entrepreneurs/private enterprises are eligible for grant awards. Under this RFA, an individual entrepreneurs/private enterprise may apply on behalf of itself only or on behalf of other SME businesses as direct beneficiaries as well; in the latter case both the applicant selected for grant award and the beneficiary businesses must benefit from the grant activity. Non-governmental organization may apply on behalf of its members, and the applicant’s members must benefit through the launch, recovery, re-activation, and/or expansion of export operations and sales. USAID CEP also encourages individual entrepreneurs, private enterprises, industry groups, associations, and other BSOs to partner with the “Entrepreneurship and Export Promotion Office of Ukraine” (EEPO), and/or other government stakeholders to strengthen efforts and synergize for the successful implementation of activities.

USAID CEP anticipates awarding up to 1,500,000 USD through up to 30 anticipated grant awards, which may range from 20,000 USD to 75,000 USD, depending on the scope of the activity and final agreement with USAID CEP. The duration of each grant award under this solicitation is expected to be up to ten months, but none may extend beyond August 2023. The estimated start date for the first grants awarded under this solicitation will be in October 2022.

CEP will prioritize projects where USAID resources are leveraged with grantee contribution at a minimum of 30% of the total budget. Grantee contribution is activity costs financed with cash or in-kind contributions separate from CEP funding either provided by the Grantee or donated by other donors such as public international organizations, foreign governments, local and international institutions, private organizations, and individuals. The contribution will be included in the budget and grant agreement and will be the subject of technical reporting.

The application process will consist of a single stage. Applicants shall submit an application and a detailed grant budget. There are three deadlines for grant applications:

  • until August 19, 2022;
  • until September 30, 2022;
  • until December 15, 2022.

The full description of this RFA is available following this link here

Please submit all questions concerning this solicitation to Grants@CEPUkraine.org, including “RFA-2022-031” in the subject line of the email. USAID CEP will assist applicants in understanding the application process by responding to questions by email within 5 working days.

Neither USAID CEP nor Chemonics employees may ask for, and applicants are prohibited from offering, any money, fee, commission, credit, gift, gratuity, thing of value, or compensation to obtain or reward improper favorable treatment regarding this solicitation. Any improper request from a project employee should be reported to the USAID CEP Chief of Party or to Chemonics’ Office of Business Conduct at BusinessConduct@chemonics.com.

USAID Competitive Economy Program (CEP)