Ends on

Шановні заявники,

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яку впроваджує Кімонікс Інтернешнл, приймає грантові заявки на реалізацію діяльності з підтримки безперервності та відновлення бізнесу, включно із переміщенням або відновленням бізнесу в умовах війни, розширенням та/або розростанням на зовнішні ринки, а також підтримкою рівня наявних бізнес-можливостей та/або їхнім покращенням тощо. Діяльність може бути зосереджена на таких потребах: покращення бізнес-процесів і моделей; розбудова організаційного потенціалу; розвиток виробництва; продажі, а також цифрові та торгові можливості. Ці потреби можуть включати: інформаційно-технологічні (ІТ) рішення; розробку продукту та інновації; інструменти та стратегії; створення або відновлення ланцюгів поставок; посилення підготовки персоналу та забезпечення персоналом; покращення онлайн-маркетингу та просування на внутрішньому та зовнішньому ринках; підвищення конкурентоспроможності бізнесу; покращення доступу до фінансування для МСП, а також подібну діяльність, що пов’язана з підтримкою безперервності та відновлення бізнесу.

Програма USAID КЕУ надаватиме гранти українським фізичним особам-підприємцям та приватним підприємствам, що відповідають критеріям для отримання гранту. Наразі USAID КЕУ зосереджується на секторах інформаційних технологій, інжинірингу, виробництва та послуг (наприклад, виробництво меблів, текстилю, зооіндустрія, виробництво іграшок, косметики, товарів для дому, харчова промисловість та електронне обладнання), а також креативних індустрій (наприклад, фільми, аудіовізуальні матеріали, мода та виробництво крафтової продукції). При цьому програма відкрита до заявок на підтримку інших секторів, які відповідають критеріям цього запиту.

Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до правил USAID та нормативних документів уряду США, які регулюють надання грантів за контрактами, а також згідно із внутрішніми політиками та процедурами управління грантами Програми КЕУ.

Будь ласка, надсилайте усі запитання щодо цього запиту на Grants@cepukraine.org та зазначте «APS-2022-004» у темі електронного листа. Програма USAID КЕУ відповість на електронну пошту на всі запитання щодо процесу подання заявок протягом п’яти робочих днів.

1 етап: через платформу для подання заявок Submittable заявники повинні подати концепцію та бюджет, використовуючи шаблон для коцепції в Додатку А, що включає інформацію про бюджет, а також копію Свідоцтва про реєстрацію. Комітет з грантового відбору розгляне подані концепції. Якщо заявник відповідає критеріям оцінювання, наведеним у Розділі V.A., або перевищує їх, його офіційно повідомлять про проходження 1 етапу і запросять подати повну заявку. Заявників поінформують про рішення комітету з грантового відбору через платформу для подання заявок Submittable. Концепції переглядатимуться по мірі надходження. Лише найбільш перспективні концепції будуть відібрані до 2 етапу.

Заявники повинні надати такі документи:

1)  Додаток A – концепція грантової діяльності

2)  Свідоцтво про державну реєстрацію або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань

На 1 етапі заявки не розглядатимуться на основі детальних критеріїв, а оцінюватимуться та відбиратимуться на основі того, чи можливо їх реалізувати, чи відповідають вони нагальним потребам приватного сектору та на основі їхньої відповідності пріоритетним сферами технічної допомоги Програми USAID КЕУ.

2 етап: заявники, відібрані в результаті 1 етапу, повинні подати повну заявку через платформу для подання заявок Submittable, відповідно до вказівок Програми USAID КЕУ. Заявники повинні підтвердити, що вони відповідають критеріям для отримання гранту, описаним у Розділі III. Перш ніж Програма USAID КЕУ ухвалить остаточне рішення щодо надання гранту, повні заявки оцінюватиме незалежний комітет з грантового відбору на основі детальних критеріїв. Заявників поінформують про рішення комітету з грантового відбору через платформу для подання заявок Submittable.

Необхідні форми, документація та інструкції для подання заявок на 2 етапі будуть надіслані безпосередньо тим заявникам, які успішно пройшли 1 етап. Уся інформація буде надіслана через платформу для подання заявок Submittable, і тому вона не включена до цього РПЗ.

Співробітники Програми USAID КЕУ та Кімонікс не можуть вимагати, а заявникам забороняється пропонувати будь-які гроші, виплати, комісійні, кредити, подарунки, винагороди, матеріальні цінності або компенсацію з метою отримання або надання неналежного сприятливого ставлення, пов’язаного із цим запитом. Про будь-який неправомірний запит від співробітника проєкту слід повідомити Керівнику Програми або на електронну пошту BusinessConduct@chemonics.com.

НЕДОЗВОЛЕНІ ВИТРАТИ

Грантові кошти Програми USAID КЕУ не можуть використовуватись для такого:

● будівництво або будь-яка інфраструктурна діяльність (прибдання нерухомості);

● церемонії, вечірки, святкування або «представницькі» витрати;

● придбання товарів, на які поширюються обмеження, зокрема: сільськогосподарськихтоварів, на які поширюються обмеження; автотранспортних засобів, у тому числі мотоциклів; фармацевтичних препаратів; медичного обладнання; засобів контрацепції; вживаного обладнання; обладнання та послуг для проведення абортів; предметів розкоші; та інші;

● алкогольні напої;

● придбання товарів або послуг, обмежених або заборонених згідно з чинними правилами USAID щодо походження/національності (наприклад, товари та послуги із Куби, Ірану, Північної Кореї та Сирії);

● будь-яка закупівля або діяльність, що вже була здійснена;

● закупівлі або діяльність, що не є необхідними задля досягнення цілей гранту, згідно із визначенням Програми USAID КЕУ;

● попередні зобов’язання та/або борги, штрафи та пені, накладені на грантоотримувача, а також

● створення фондів для пожертв.

IV.C.  ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАЯВКУ ТА ЇЇ ПОДАННЯ

Усі заявки – на 1 та 2 етапі – повинні надсилатись черезплатформу для подання заявок Submittable. Будь ласка, заповніть онлайн-форму для подання заявки та дотримуйтесь інструкцій щодо заповнення та завантаження необхідних документів. Концепція (1 етап) повинна подаватись лише українською мовою відповідно до формату та вимог, зазначених у Додатку А. Для тих заявників, які переходять до 2 етапу, необхідні форми, документація та інструкції будуть розміщені на платформі для подання заявок Submittable.

Заявки, надіслані електронною поштою, або друковані копії заявок не прийматимуться. Програма КЕУ продовжуватиме приймати заявки до 24 липня 2023 року, або до тих пір, доки не вичерпаються кошти. Заявки, що надійшли із запізненням або не відповідають вимогам, не розглядатимуться.

Будь ласка, надсилайте всі запитання, пов’язані із цим запитом, на Grants@cepukraine.org. Програма USAID КЕУ надасть відповідь на електронну пошту на всі запитання щодо процесу подання заявокпротягом п’яти робочих днів.

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЗАЯВОК

Усі заявки – на 1 та 2 етапах – розглядатимуться внутрішнім комітетом з грантового відбору, до якого входить технічний персонал Програми USAID КЕУ. На 1 етапі концепції не розглядатимуться на основі детальних критеріїв, а оцінюватимуться та відбиратимуться на основі загального визначення комітетом з грантового відбору щодо того, чи можливо їх реалізувати, чи відповідають вони нагальним потребам приватного сектору та на основі їхньої відповідності пріоритетним сферам технічної допомоги Програми USAID КЕУ.

На 2 етапі рекомендації комітету з грантового відбору щодо надання грантів можуть бути перевірені більшою групою з оцінювання. Заявки будуть оцінюватися на основі критеріїв оцінки, наведених у таблиці нижче:

Категорія критеріїв оцінки

Оцінка (Бали)

A. Життєздатність та сталість технічного підходу 25

B. Масштаб і вплив діяльності (наприклад, імпортозаміщення, внесок в економіку, продемонстрований експортний потенціал) 25

C.   Обґрунтованість витрат та ефективність у питаннях виконання завдань гранту 15

D. Збережені та/або створені робочі місця, у тому числі для жінок, молоді, переміщених осіб та вразливих груп 15

E. Управлінська спроможність грантоотримувача  та попередні результати 10

F. Сталість бізнесу грантоотримувача  (наприклад, сталі бізнес-процеси, фінансова сталість, продукти або послуги,   що користуються попитом на ринку, інновації, потенційні ринки тощо) 10

Загальна оцінка - 100 балів

НАДАННЯ ГРАНТУ ТА ІНФОРМАЦІЯ ПРО АДМІНІСТРУВАННЯ

Гранти можуть узгоджуватись або бути деномінованими в гривнях чи доларах США. Усі гранти будуть фінансуватися та виплачуватись у гривнях.

Усі витрати, що фінансуються за рахунок гранту, мають бути допустимими, здатними до розподілення та обґрунтованими. Заявки на гранти мають супроводжуватися реалістичним бюджетом (на 1 етапі) та більш деталізованим бюджетом (на 2 етапі).

Публікація цього РПЗ та переговори під час роботи над заявкою не означають рішення про надання гранту та не містять зобов’язання з боку Програми USAID КЕУ, а також не зобов’язують Програму USAID КЕУ сплачувати витрати, понесені під час підготовки та подання заявки. Окрім цього, Програма КЕУ залишає за собою право приймати або відхиляти будь-яку або всі отримані заявки та залишає за собою право запитувати про додаткові роз’яснення у заявників

We use Submittable to accept and review our submissions.